Navštívené produkty

Scalibor 48cm

Antiparazitný obojok Scalibor-65cm


Antiparazitný obojok s ochranou proti:

- kliešťom

- blchám

- pakomárom

- komárom

Viac detailov

20,90 € s DPH

Antiparazitný obojok Scalibor - 48cm


Nasadenie obojku a účinnosť

Sústavné a efektívne uvoľňovanie účinnej látky zaistí len správne upevnený obojok. Cieľom je dodržať čo možno najväčšiu kontaktnú plochu medzi obojkom a povrchom krku psa po celú dobu nosenia. To zaistíte upevnením obojku tak, aby sa Vám medzi obojok a krk zmestili dva prsty. Zvyšok odstrihnite asi 5 cm od spony. U rastúcich psov sa potom dĺžka obojku bez problémov prispôsobí rastúcemu obvodu krku.

Účinná látka sa po nasadení obojku Scalibor Protectorband rovnomerne rozšíri výhradne na kožu psa. Prenikne z obojku do lipidovej vrstvy kože psa a rozšíria sa po celom tele. Plná účinnosť obojku Scalibor Protectorband je zaistená už na začiatku druhého týždňa nosenia. Ochrana, ktorú Scalibor Protectorband zaisťuje, trvá až 6 mesiacov.

Aké je zloženie obojku a ako pôsobí?

Obojok Scalibor obsahuje účinnú látku Protectorband deltametrín, ktorá spoľahlivo chráni psov proti kliešťom, blchám, pakomárom (Phlebotomus perniciosus) komárom (Culex pipiens pipiens). Zároveň zaisťuje spoľahlivú ochranu Vášho psa pred ochoreniami, ktoré kliešte a komáre prenášajú ako sú: babezióza, ehrlichiózy, lymeská borelióza, kliešťová encefalitída, leishmanióza dirofilarióza.

Obojok Scalibor má nasledujúce účinky:

  • Repelentný účinok - telo takto ošetreného hostiteľa parazity odpudzuje.
  • Účinok proti bodnutiu - zabraňuje bodnutiu.
  • Ochromujúci účinok - spôsobuje ochromenie parazitov.
  • Usmrcujúci účinok - dochádza k usmrteniu parazitov.

Deltametrín patri k skupine pyretroidov, ktoré sú známe svojimi okamžitými odpudzujúcimi (repelentnými) a rýchlo usmrcujícími (insekticídnymi / akaricidními) účinkami na parazitov.

Pod pojmom repelentný účinok chápeme odpudzujúci účinok účinných látok na kliešte a hmyz, ktorý u psov ošetrených týmto prostriedkom zabraňuje usadzovaniu, bodnutiu alebo uhryznutiu parazitom. Účinná látka sa po nasadení obojku Scalibor Protectorband rovnomerne rozšíri po koži zvieraťa. Parazity po krátkom kontakte s účinnou látkou vykazujú poruchy koordinácie s následným ochrnutím (Knock-Down-effekt) a rýchlu smrť. Tým sa zabráni napadaniu hostiteľa parazitom a možnému prenosu ochorenia na ďalších psov, ktorí neboli takto ošetrení alebo na človeka.

Je obojok odolný voči vode?

Áno, obojok je voči vode odolný a príležitostný kontakt s vodou neobmedzuje jeho účinnosť. Avšak odporúčame, aby ste psa prvých 5 dní nekúpali - pre účinné rovnomerné a rýchle rozšírenie účinnej látky po celom tele.

Odkedy môžu šteniatká obojok používať?

Obojok môžete nasadiť už od 7 týždňov, rovnako ho môžu nosiť kotné a dojčiace feny.

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napíšte svoj názor

Scalibor 48cm

Scalibor 48cm

Antiparazitný obojok Scalibor-65cm


Antiparazitný obojok s ochranou proti:

- kliešťom

- blchám

- pakomárom

- komárom

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (3)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop